MBA pre samoukov - piata kniha: Blogy: publikuj a prosperuj

Autor: martin hantabal | 24.4.2011 o 19:16 | (upravené 24.4.2011 o 19:24) Karma článku: 2,24 | Prečítané:  509x

Ďalší článok zo série MBA pre samoukov, v ktorej prinášam prehľad kníh, ktoré vám môžu pomôcť získať znalosti a zručnosti, za ktoré by ste možno inde zaplatili veľa peňazí.


Dnes vám predstavím ďalšiu knihu, ktorá patrí do "MBA pre samoukov Extra". Ako som spomínal na začiatku môjho seriálu o samoštúdiu, okrem doporučených kníh Joshom Kaufmanom pridám aj knihy, ktoré ja považujem za kľúčové v mojom vzdelávaní sa.

Kniha Blogy: publikuj a prosperuj (Blogování pro váš business) je od autorov DL Byrona a Steva Brobacka (DL Byron and Steve Broback: Publish and Prosper: Blogging for Your Business). Ako vidíte, mám ju v češtine, dala sa jednuducho zohnať a ľahko čítať. Aj tejto knihe vďačíte za to, že teraz môžete čítať tieto riadky, pretože práve táto kniha ma inšpirovala k tomu, že som v našich firmách začal presadzovať firemné (a na blogu SME moje) blogovanie. Ide nám to síce ťažko a s pôrodnými bolesťami, ale už máme prvé firemné blogujúce lastovičky, takže to bude iba lepšie.

Kniha nás presvedčí, že blogy určite nie sú iba pre zábavu niekoľkých nadšencov alebo že neslúžia iba na zverejňovanie fotiek domácich zvieratiek. Hovorí o tom, že firmy už prenikli do blogsféry a blogy rýchlo získavajú na popularite ako pomerne lacný a prekvapivo účinný marketingový nástroj a súčasne hrajú významnú úlohu v public relations a aj v zákazníckych službách.

Kniha nás prevedie tŕnistou cestou blogovania a vysvetlí, ako na tejto ceste dosiahnúť úspechy. Tiež v nej nájdete návod, ako vytvoriť a zverejniť blog, ktorý sa hodí k vášmu podnikaniu.

Ako som povedal na začiatku: po prečítaní tejto knihy som nadobudol presvedčenie, že firemný blog môže byť čítanie užitočné a zábavné súčasne.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štátne mapy zhltli ďalšie státisíce, nevedno za čo

Ministerstvo dopravy si dalo za státisíce eur vypracovať analýzu, no zatiaľ ju nezverejnilo.

TECH

Prečo vznikla menopauza? Babičky sa delili o jedlo s celou rodinou

Ak má kosatka mláďatá vo vyššom veku, je možné že neprežijú.

TECH

Ako sa pravdou stalo najviac páčikov na internete

Falošné správy a moderná propaganda pomohli stvoriť populistov.


Už ste čítali?